Господарський комплекс облтубдиспансеру повинен запрацювати

22 березня під головуванням Михайла Винограда, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я. У засіданні взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль.

Комісія розглянула звіти про виконання показників фінансово-господарської діяльності керівників об’єктів спільної власності територіальних громад області, які підпорядковані Головному управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації: головного лікаря Опішнянської туберкульозної обласної лікарні Лариси Уграновської, головного лікаря Кременчуцького обласного спеціалізованого будинку дитини Полтавської обласної ради Лідії Пересунько, директора комунального вищого навчального закладу І рівня акредитації «Полтавський базовий медичний коледж» Юрія Мастерова, начальника Полтавського обласного патологоанатомічного бюро Оксани Перцевої, головного лікаря Лубенського обласного наркологічного диспансеру Антона Смагіна. За результатами аналізу звітів було погоджено пропозиції  про продовження терміну дії трудових контрактів із цими керівниками.

Особливої гостроти набуло обговорення питання про виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я від 24 cічня 2011 року «Про завершення будівництва другої черги обласного протитуберкульозного диспансеру (господарського корпусу)».

Відповідно до рекомендацій депутатської комісії, управління капітального будівництва облдержадміністрації до 24 лютого повинно було усунути ряд недоліків у будівництві господарського комплексу, викладені в оперативному акті перевірки територіального управління держгірпромнагляду по області. Утім, як з’ясували депутати, рекомендації комісії не виконані. Зокрема, не вирішено питання досягнення необхідного тиску в газопроводі для забезпечення функціонування печі-інсенератора. Відтак, господарський комплекс обласного протитуберкульозного диспансеру, завданням якого є прання та знезараження білизни, знищення інфіковано-небезпечних  медичних відходів, не готовий до введення в експлуатацію.

У виступах голови комісії Михайла Винограда, депутатів Катерини Орос, Онисія Петращука звучала стурбованість за долю цього важливого об’єкту охорони здоров’я, на будівництво якого витрачено 30 мільйонів бюджетних коштів і який мав розпочати роботу ще на початку 2009 року. Промовці зазначили, що на будівництво обласного протитуберкульозного диспансеру за рахунок вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету сесія обласної ради планує виділити більше 3 мільйонів гривень. На думку депутатів, цих фінансових ресурсів вистачить для вирішення питання введення господарського комплексу в експлуатацію по суті.

Критичні зауваження, які стосувалися незадовільної роботи управління капітального будівництва облдержадміністрації по виконанню рекомендацій профільної комісії обласної ради, висловили заступник голови обласної ради Володимир Марченко, заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль, перший заступник начальника Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Юрій Курилко, головний лікар Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Печериця.

Наразі комісія рекомендувала управлінню капітального будівництва облдержадміністрації протягом трьох днів підготувати та надати в обласну раду фінансові розрахунки на виконання робіт, передбачених сумісним планом по усуненню недоліків для пуску новобудови господарського комплексу Полтавського обласного протитуберкульозного диспансеру та гарантійний лист із зазначенням терміну усунення недоліків.

Також у ході засідання було розглянуто та схвалено напрямки використання вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету за станом на 1 січня 2011 року, порядок забезпечення препаратами інсуліну за рахунок цільових видатків обласного бюджету на забезпечення централізованих заходів з лікування хворих на цукровий діабет у 2011 році, заслухано та взято до відома інформацію Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації про стан захворюваності на  гострі респіраторні вірусні інфекції в області та заходи щодо її зниження.