Наприкінці січня цього року Указом Президента України орденом «За заслуги» І ступеня нагороджено Гадяцького міського голову Володимира Нестеренка. Висока нагорода, а Володимир Олександрович нині став повним кавалером ордена «За заслуги», отримана, як зазначено в офіційному формулюванні, «за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю». Серед головних досягнень громади Гадяча під керівництвом Володимира Нестеренка — набуття статусу міста обласного значення, створення першої на Полтавщині міської об’єднаної територіальної громади, успіхи у розбудові інфраструктури міста. Нашу розмову і починаємо із питання про об’єднання громади.
– Володимире, Олександровичу, відоме побажання «щоб ти жив у добу змін!» люди здавна адресували своїм недоброзичливцям. Адже реформаторів почасти замість лаврових чекали вінки тернові. Чи усвідомлювали Ви можливі ризики і яку мету ставили перед собою?
– У 2015 році ми зуміли добитися статусу міста обласного значення. На це нам знадобилося три місяці й тринадцять днів. За цей час відбулися сесії міської та районної ради, позачергова обласної ради, засідання комітету Верховної Ради України з місцевого самоврядування. І нарешті голосування – у першому читанні і в цілому за постанову «Про визнання міста Гадяча містом обласного значення». На момент засідання парламентського комітету в «Голосі України» вже було опубліковано Закон про добровільне об’єднання територіальних громад. Мені тоді закидали: мовляв, навіщо вам те місто обласного значення – створюйте ОТГ, та й усе. Я ж бачив цей процес по-іншому: коли дійшла справа до об’єднання і до нас приєдналася Біленченківська територіальна громада, створена у місті система управлінь та відділів органічно влилася в новоспечену структуру, і вона одразу ж повноцінно запрацювала. Сільський голова став виконуючим обов’язки старости, членом виконкому. Процес виборів і об’єднання ми провели, не використавши жодної копійки з Державного бюджету.
Іншого шляху об’єднання територіальних громад я не бачив. Ще три роки тому звертався до Верховної Ради з проханням переглянути цей закон, додати у формулювання лише одне слово: вважати міста обласного значення спроможними об’єднаними територіальними громадами. І тепер без зайвих труднощів, провели це приєднання…