Інформація від ГУ ДФС у Полтавській області

Щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів

e-mail Друк PDF

Наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 673 затверджені  узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на додану вартість.

Пропонуємо вашій увазі Узагальнюючу податкову консультацію щодо документального підтвердження знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів.

Питання: Які документи підтверджують знищення або зруйнування основних виробничих або невиробничих засобів внаслідок обставин непереборної сили чи інші випадки ліквідації необоротних активів без згоди платника, а також знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 для цілей застосування пункту 198.5 статті 198 Податкового кодексу України?

Відповідь: Відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власника, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду. При цьому відповідно до підпункту "д" цього підпункту постачанням товарів також вважаються ліквідація платником податку за власним бажанням необоротних активів, які перебувають у такого платника.

Не є постачанням товарів випадки, коли основні виробничі засоби або невиробничі засоби ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, а також в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення необоротних активів, або коли платник податку надає контролюючому органу відповідний документ про знищення, розібрання або перетворення необоротних активів в інший спосіб, внаслідок чого необоротний актив не може використовуватися за первісним призначенням.

Детальніше...

Про результати правоохоронної роботи Полтавської митниці ДФС за останні 7 місяців доповів заступник начальника Полтавської митниці ДФС Андрій Кримський

e-mail Друк PDF

Правоохоронна робота Полтавської митниці ДФС за останні 7 місяців поточного року  була спрямована на виявлення та фіксацію порушень митного законодавства, які наносять значну шкоду економічним інтересам нашої держави. Так, за результатами даної роботи у звітному періоді 2018 року Полтавською митницею ДФС складено 342 адміністративні протоколи про порушення митних правил на загальну суму близько 3 868,2 тис.грн.

Про це днями, під час брифінгу у Полтавській митниці ДФС повідомив заступник начальника митниці – начальник відділу протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Андрій Кримський.

Андрій Олександрович  додав, що у рамках проведення операції «Рубіж-2018», у червні поточного року, Полтавською митницею ДФС за результатами спільної перевірки з працівниками Оперативного управління ГУ ДФС в Полтавській області встановлено, що трьома суб’єктами підприємницької діяльності Полтавської області було надано до митного оформлення підроблені документи, які були підставою для переміщення товару – вугілля деревне, через митний кордон України, згідно 18 митних декларацій, також вказані документи містили неправдиві відомості щодо країни походження товару. Полтавською митницею ДФС по даним фактам заведено 18 справ про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України на загальну суму 2 млн. 788 тис. 494 грн. На даний час митницею по справам проводиться провадження.

Головне управління ДФС у Полтавській області

Щодо оподаткування ПДВ від’ємної різниці між ціною придбання товару та ціною його реалізації на експорт

e-mail Друк PDF

Наказом Міністерства фінансів України від 03.08.2018 № 673 затверджені  узагальнюючі податкові консультації з деяких питань оподаткування податком на додану вартість.

Пропонуємо вашій увазі Узагальнюючу податкову консультацію щодо особливостей оподаткування податком на додану вартість від’ємної різниці між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт.

Питання:

За якою ставкою податку на додану вартість підлягає оподаткуванню від’ємна різниця між ціною придбання (звичайною ціною) товару та ціною реалізації такого товару на експорт?

Відповідь:

Відповідно до підпункту «г» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з вивезення товарів за межі митної території України.

Згідно з пунктом 188.1 статті 188 Кодексу база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Детальніше...

У Полтавській митниці ДФС відбулась робоча нарада з представниками Управління захисту економіки в Полтавській області за участю контролюючих органів

e-mail Друк PDF

Нещодавно відбулася спільна зустріч керівництва Полтавської митниці ДФС з представниками Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки національної поліції України. Також, до роботи було запрошено представників бізнес спільноти та профільних організацій - Державної екологічної інспекції у Полтавській області та Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Головною метою проведення заходу було обговорення питання реалізації положень постанови Кабінету міністрів України від 20.06.2018 №479 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів» (далі – Постанова).

Начальник митниці Микола Калініченко відкриваючи нараду, наголосив на обов’язковості дотримання вимог Постанови в сфері обміну інформацією між Державною фіскальною службою України  та національною поліцією України з метою унеможливлення ухилення від сплати митних платежів.

Під час зустрічі заступником начальника відділу митного контролю Мариною Ангеловою  було доведено до присутніх основні показники роботи митних брокерів та декларантів у І півріччі 2018 року.

Окрім того, висвітлено та обговорено проблемні питання, які виникають під час здійснення митних формальностей та необхідні організаційні заходи для їх вирішення.

Детальніше...

Близько 6 млн. грн. заборгованості із ЄСВ планується скоротити на Полтавщині у серпні

e-mail Друк PDF

Актуальність проблеми потреби у коштах на виплату пенсій на перший план винесла питання надходження сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в тому числі стан заборгованості по ЄСВ.

Саме цим питанням і була присвячена чергова спільна нарада ініційована ГУ ДФС у Полтавській області із економічно активними боржниками, що пройшла в Головному управлінні державної фіскальної служби Полтавщини.. В нараді взяли участь заступник начальника ГУ ДФС у Полтавській області Алла Рябкова, начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Віталій Коноз, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Оксана Мисик, а також фахівців підрозділів погашення боргу та адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування ГУ ДФС у Полтавській області.

Останнє оновлення на Вівторок, 14 серпня 2018, 12:11 Детальніше...

Сторінка 1 з 368