Круглий стіл з ветеранами органів місцевого самоврядування

Круглий стіл завжди був і є запорукою успіху публічного обговорення, висвітлення будь-якого питання чи ділових переговорів. Тож, минулого тижня Хорольською районною радою було ініційовано проведення круглого столу за участю ветеранів органів місцевого самоврядування – колишніх голів та секретарів сільських рад, людей, наполегливою працею яких чимало зроблено для становлення та розвитку самоврядності у районі. Багато з них і зараз приймають активну участь у житті своїх територіальних громад.

 

«Шляхи покращення розвитку територіальних громад району» - саме такою була тема круглого столу, проведеного в дусі взаємоповаги, в усвідомленні того, що розумні молоді керівники вчаться на життєвому досвіді і мудрості попередніх поколінь. На зустрічі їх щиро і радо вітали голова районної ради Олександр Хрипко, заступник голови районної ради Тетяна Качаненко, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Плоцький, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лисенко, голова президії ради районної організації ветеранів Дмитро Кражан, який має безпосереднє відношення до органів місцевого самоврядування, бо сам багато років обіймав посаду секретаря райвиконкому.

Голова районної ради Олександр Хрипко ознайомив учасників засідання з основними напрямками роботи районної ради в галузях освіти, медицини, культури, молодіжної політики, з перспективою розвитку територіальних громад Хорольщини. Серед актуальних тем, які порушували ветерани – питання реорганізації закладів медицини, оптимізація мережі закладів освіти, ефективне використання земель фермерськими господарствами, пасажироперевезення, роботи дротового радіо, боротьби з пияцтвом, цін на сільськогосподарську продукцію.

Олександра Хрипко, колишній голова Петрівської сільської ради підкреслила, що громада – то велика сила, яка може подавати владі відповідні імпульси до дії, може контролювати. Ніхто не може краще розпорядитися майном і ресурсами, як громада, ніхто краще не знає їх проблем. Тому вона закликала, своїх колег – ветеранів, скільки є ще сил, розуму, не стояти осторонь, а допомагати нинішньому поколінню самоврядовців. Адже лише спільними зусиллями сільських голів, депутатів, членів виконкомів, членів первинних рад ветеранів можна вирішити проблеми. - Наш добробут, наша доля, наше майбутнє у наших власних руках, - на закінчення сказала Олександра Хрипко.

Ветерани говорили про те, як було важко в свій час розбудовувати село, робити життя людей комфортнішим. І зараз боляче спостерігати за тим, як села пустіють, руйнуються будівлі, які будували попередні покоління. Тож висловлювалися побажання хоча б зберегти те, що залишилося, адже на Хорольщині відроджується добра традиція відновлювати роботу дитячих позашкільних закладів. І там, де збережене приміщення, легше і швидше його відновити ніж починати все з нуля.

Порушували ветерани і інші важливі питання життєдіяльності територіальних громад. На питання, що цікавили ветеранів, ґрунтовні відповіді давали голова районної ради Олександр Хрипко, заступник голови районної ради Тетяна Качаненко, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Плоцький, заступник голови райдержадміністрації Юрій Лисенко.

На зворушливій і оптимістичній ноті, теплим, від душі, виступом завершила засідання круглого столу колишній голова Вишняківської сільської ради Катерина Манжос:

- Ми чекали цієї зустрічі п`ять років, спілкуючись з колегами лише по телефону. І от сьогодні на цьому засіданні маємо змогу висловити свої думки і побажання. Від імені своїх колег – ветеранів висловлюю щиру вдячність ініціаторам і організаторам круглого столу, який, сподіваюсь буде спонукати до об`єднання зусиль депутатів усіх місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування в ім`я благодатного Хорольського краю, як ми сьогодні об`єдналися на цю теплу і невимушену зустріч. Всім присутнім хочу побажати здоров`я, життєвої наснаги, плідної праці на теренах розвитку самоврядності. А ми, ветерани, будемо вас підтримувати і вважайте, що ми - ваша надія і опора.

Спілкування продовжилося ще кілька годин у невимушеній обстановці. Ветерани самоврядування залишилися задоволеними за увагу з боку влади, за організовану на високому рівні зустріч.