Відбулася позачергова шоста сесія Карлівської районної ради

23 серпня відбулася шоста позачергова сесія Карлівської районної ради сьомого скликання, пленарне засідання якої провів голова районної ради Петро Світлик. У роботі сесії взяли участь голова районної державної адміністрації Сергій Костенко, заступник голови районної ради Володимир Кравцов, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, міський, сільські голови, представники засобів масової інформації. На засідання з 34 депутатів прибуло 20.

Перед початком роботи засідання, з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 25-ї річниці Незалежності України, головою районної ради було нагороджено кращих представників громади відзнаками: Почесними грамотами районної ради: депутата районної ради, директора ТОВ «Промінь» Миколу Копильця, учасника АТО Олександра Стеценка; грамотами районної ради - учасника АТО Володимира Ляпоту, Климівського сільського голову Олексія Піскарьова та волонтера, голову фермерського господарства «Еко-Колос» Валерія Петренка.

Пленарному засіданню передувало три засідання постійної комісії з питань бюджету, підприємництва та управління майном за головування Євгена Сидорова та одного спільного засідання відповідної комісії і Президії районної ради, де було попередньо опрацьовано всі питання проекту порядку денного пленарного засідання. Завдяки чому, сесія пройшла конструктивно і без значних дискусій.

По бюджетних питаннях інформував начальник фінансового управління райдержадміністрації Анатолій Магда, говорячи про виконання районного бюджету за І півріччя, він повідомив, що до районного бюджету надійшло 140417,5грн., в т.ч. до загального фонду 137473,0 тис.грн., що становить 65,7% уточненого річного плану та 99,3% плану на І півріччя, власні доходи із загальної суми надходжень до районного бюджету складають 18287,6 тис.грн., що становить 62,7% уточненого річного плану та 117,7% плану на І півріччя. Після інформації по другому питанню, про внесення змін до показників загального та спеціального фондів районного бюджету на 2016 рік, депутати внесли пропозицію провести зміни по відділу освіти, молоді та спорту РДА, неосвоєні кошти в сумі 300, 0 тис. грн., які виділені на минулій сесії районної ради на проведення ремонтних робіт корпусу 2 Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 і не були освоєні, розподілити і спрямувати 243 тис.грн. до резервного фонду, 7 тис. грн. використати на оплату проведеної експертизи стану корпусу 2 навчального закладу та 50 тис. грн. – на підготовку проекту ремонту основного корпусу Карлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

З ініціативи депутатів бюджетної комісії з метою раціонального та ефективного використання коштів районного бюджету було внесено додатково до порядку денного питання про обмеження фінансування потреб підприємств, установ, організацій, що фінансуються з державного бюджету та прийнято відповідне рішення.

Далі, депутати затвердили програму реалізації Концепції допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді району на 2016-2020 роки» та зміни і доповнення до діючих програм розвитку фізичної культури і спорту та соціального захисту громадян.

Крім того, Полтавському міському бюджету передано субвенцію з районного бюджету в сумі 20 тис.грн. на утримання об’єкту спільного користування – Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів для соціальної реабілітації дітей-інвалідів Карлівського району.

З метою забезпечення прав журналістів і прав громадян на отримання інформації, всебічного, повного, оперативного та вільного розповсюдження достовірної інформації про діяльність Карлівської районної ради, сесія затвердила Положення про порядок акредитації представників ЗМІ при Карлівській районноій раді.

Розглянувши клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації № 1274 від 07.06.2016 року, сесією районної ради був затверджений список присяжних Карлівського районного суду Полтавської області у кількості 15 осіб, які були запрошені на пленарне засідання.

На виконання рекомендацій постійної комісії районної ради з питань промислової політики, будівництва, транспорту, зв'язку та житлово-комунального господарства, депутати розглянули питання про стан автобусного сполучення сільських населених пунктів та його перспективи, вирішили рекомендувати районній державній адміністрації розробити та подати на затвердження сесії районної ради районну комплексну програму розвитку пасажирського транспорту загального користування, в якій окремим розділом передбачити фінансування видатків на компенсацію перевізникам обслуговування пільгових категорій громадян, а спільно з міською та сільськими радами розробити чіткий механізм контролю перевезень громадян пільгових категорій та відшкодування всім перевізникам відповідних витрат.

Із резонансних питань, розглянутих на сесії, слід відмітити питання навколо корпусу 2 Карлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1. Після широкої дискусії і вивчення питання, районна рада, підтримуючи бачення батьківського колективу, на минулій сесії виділила кошти в сумі 300 тис.грн. на ремонт корпусу 2 Карлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 для навчання учнів 2-4 класів протягом 2016-2017 навчального року, Проте, ігноруючи колегіально прийняте рішення, керівництвом райдержадміністрації та очільником структурного підрозділу в освітній галузі Людмилою Слєпцовою, кошти не були освоєні, а думка проігнорована. Таким чином, діти на даний час переведені в основний корпус школи в класні кімнати, які не повністю підготовлені до навчання. В зв’язку з цим, депутатами прийнято відповідне звернення до Голови Полтавської ОДА Головка В.А. та директора Департаменту освіти і науки Харченка О.В. з проханням дати належну оцінку їх діяльності.

З інших питань, озвучених Петром Світликом порядку денного, прийнято відповідні рішення із врахуванням пропозицій та зауважень депутатів.

На цьому позачергова шоста сесія закінчила свою роботу.