Завершено реконструкцію нейрохірургічного відділення ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського

e-mail Друк PDF

Завершено реконструкцію нейрохірургічного відділення з блоком анестезіології та інтенсивної терапії Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, яка тривала з вересня 2017 року.

Результати проведених робіт, вартість якої склала понад 30 млн грн., оглянули голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації Олег Пругло, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко, депутат обласної ради Іван Сидоренко, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак, головні лікарі лікувально-профілактичних закладів Полтавщини, представники громадськості, журналісти.

Коментуючи цю знакову для Полтавщини подію, перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод сказав:

Реконструкція нейрохірургічне відділення обласної клінічної лікарні ім. М.В. Скліфосовського є яскравим прикладом того, що пріоритетом для депутатського корпусу Полтавської обласної ради є медична галузь. Варто наголосити, що її проведено достатньо якісно, професійно та відповідно до сучасних вимог. Тепер на цьому прикладі мають реконструювати й інші відділення установи, всі обласні та районні медичні заклади Полтавщини.

За словами головного лікаря ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського Григорія Оксака, успіх стаціонарного лікування хворих значною мірою залежить від оптимізації лікар¬няного середовища. Зокрема, комфортних умови перебування пацієнтів.

Довідково: Нейрохірургічне відділення забезпечує цілодобове надання високоспеціалізованої нейрохірургічної допомоги жителям Полтавської області. Потужність розрахована на 30 ліжок нейрохірургічного профілю і 6 ліжок анестезіології та інтенсивної терапії. Щорічно тут лікується більше 1000 хворих (пацієнти з важкими черепно-мозковими травмами, травмами хребта, геморагічними та ішемічними інсультами, онкопатологією нервової системи тощо).

Останній косметичний ремонт нейрохірургічного відділення проводився у 2003 році.

У ході реконструкції здійснено перепланування приміщень, замінено мережі водопостачання та каналізації, електричні мережі, віконні та дверні блоки, змонтовано припливно-витяжну вентиляційну систему з можливістю підігріву та охолодження, нову систему освітлення, слабкострумову мережу, систему відеоспостереження та виконано оздоблювальні роботи. Окрім цього для відділення придбано сучасне медичне обладнання, зокрема апарат штучної вентиляції легенів і систему моніторингу стану пацієнтів з центральною станцією, яка дозволяє контролювати показники життєдіяльності (частота дихання, частота серцевих скорочень, артеріальний тиск тощо) усіх пацієнтів відділення дистанційно.

Площа модернізованого відділення – 722,3 м2 і відтепер тут розташовані: шість палат на 4 місця, 2 двомісні і 2 одномісні палати, а також 2 тримісні палати інтенсивної терапії, приміщення зони обмеженого режиму (маніпуляційна, процедурна, пост чергової медсестри, приміщення для медикаментів, діагностичний кабінет, санітарна кімната) і приміщення зони загальнолікарняного режиму (кабінет завідуючого відділенням, ординаторська, кімнати старшої медичної сестри і сестри-господарки, гардероб, вбиральні).

Після реконструкції з урахуванням санітарних вимог до приміщень І та ІІ категорії у нейрохірургічному відділенні створено найкращі умови як для лікування та ранньої реабілітації хворих, так і для роботи медичного персоналу. Використані технології сприяють запровадженню лікувально-охоронного режиму і запобігають виникненню внутрішньолікарняних інфекцій. Оснащення сучасним обладнання інтенсифікує лікувальний процес та відкриває нові можливості: дозволяє виконувати складні хірургічні втручання при інсультах та різних патологіях тощо. Все це створює умови для надання медичних послуг за європейськими стандартами.