Євгеній Холод: Екологічний податок між бюджетами різних рівнів повинен розподілятися за старою схемою

e-mail Друк PDF

2 жовтня перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод провів нараду по питанню надходження у 2018 році коштів екологічного податку до місцевих бюджетів.

У нараді взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Андрій Пісоцький, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка, директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, заступник начальника управління оподаткування юридичних осіб Головного управління Державної фіскальної служби у Полтавській області Юрій Авдєєнко.

Як поінформував Юрій Авдєєнко, у зв’язку зі змінами у Бюджетному кодексі України на 25 відсотків зменшено відрахування до місцевих бюджетів від екологічного податку, який сплачують підприємства як відшкодування завданої шкоди за забруднене довкілля. За його словами, внаслідок цього місцеві бюджети Полтавщини, в тому числі обласний бюджет, недоотримають екологічних коштів на понад 40 млн грн. Разом з тим, Юрій Авдєєнко відзначив наявність у цьому році позитивної динаміки нарахувань підприємствам області екологічного податку.

Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод назвав ситуацію, що склалася з фінансуванням в області екологічних заходів, неприпустимою та зазначив необхідність повернення до старої схеми розподілу коштів екологічного податку між бюджетами різних рівнів.

Зменшення відрахувань від екологічного податку до місцевих бюджетів унеможливить проведення у громадах важливих заходів по захисту довкілля, що є неприпустимим, – сказав Євгеній Холод. – Екологічний податок між бюджетами різних рівнів повинен розподілятися за старою схемою.

У свою чергу, голова профільної комісії обласної ради Ігор Горжій наголосив, що проблема потребує невідкладного вирішення на рівні центральних органів влади та вніс пропозицію підготувати проект Звернення Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині повернення до старої схеми розподілу коштів екологічного податку між бюджетами різних рівнів. Цю пропозицію учасники наради підтримали.

Також ухвалено звернутися до народних депутатів України від Полтавщини з проханням долучитися до вирішення даної проблеми.

Проекти відповідних звернень будуть внесені на розгляд постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, чергової сесії обласної ради.