Профільна комісія обласної ради підтримала проект рішення про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти комунальної форми власності

e-mail Друк PDF

5 жовтня на базі комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація» Полтавської обласної ради відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У засіданні, яке вів голова комісії Сергій Шевчук, взяли участь депутати обласної ради: Валерій Прядко, Петро Ворона, Олександр Путря, заступник керівника апарату – керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Депутати розглянули низку питань, які планується внести до проекту порядку денного чергової сесії обласної ради: про звільнення батьків від плати за утримання дітей в інтернатних закладах освіти комунальної форми власності на 2018 – 2019 навчальний рік (стосується 192 родин), про внесення змін та доповнень до Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, про внесення змін до Положення про зміст, опис та порядок використання символіки Полтавської області та інші.

Предметом уваги депутатів стала доля комунального закладу «Обласна психолого-медико-педагогічна консультація». Як зазначила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Харченко, у зв’язку з реорганізацією, що проводиться за рішенням Уряду, у містах, селищах, ОТГ натомість психолого-медико-педагогічних консультацій створюються інклюзивно-ресурсні центри. На обласному рівні їх функціонування не передбачено. За її словами, найближчим часом можуть виникнути проблеми з наданням якісних психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг дітям із особливими освітніми потребами з населених пунктів, де таких центрів немає. Позиція профільної комісії обласної ради з цього питання однозначна – обласну психолого-медико-педагогічну консультацію потрібно зберегти. Відтак, депутати вирішили звернутися з відповідним листом до Міністерства освіти і науки України, а також підготувати проект Звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України, який внести на розгляд чергової сесії обласної ради.

У порядку контролю було заслухано та обговорено інформацію Олени Харченко про стан виконання Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017 – 2020 роки, про створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області.

Депутати ознайомилися з результатами державного фінансового аудиту виконання бюджетної програми, спрямованої на забезпечення діяльності музеїв і виставок, вивчення, збереження і використання матеріальної та духовної культури, залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини за період з 1 січня 2017 року по 31 травня 2018 року.

Комісія підтримала ініціативу депутата обласної ради Сергія Шевчука щодо надання статусу академічного Полтавському симфонічному оркестру та рекомендувала Департаменту культури та туризму облдержадміністрації підготувати відповідні документи та направити їх на розгляд до Міністерства культури України.

У контексті звернення представників Крайової Пластової старшини у Полтавській області про створення дитячо-юнацького пластового центру, комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації створити при Полтавському обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді відділ національно та військово-патріотичного виховання.

Також у ході засідання було підтримано кандидатуру директора Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6 Лубенської міської ради Лариси Деркач для нагородження Грамотою Верховної Ради України.