Депутати обласної ради розглянули зміни щодо фінансування екологічних заходів з обласного бюджету

e-mail Друк PDF

11 жовтня у засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, яка відбулась під головуванням Ігоря Горжія,  взяли участь перший заступник голови Полтавської обласної ради Євгеній Холод, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий,  депутати обласної ради: Сергій Жук, Василь Красюк, Віктор Мартиненко, Тетяна Микуця, Олександр Сірик, Володимир Ярошенко, Микола Первак, Ніна Мацько, Олег Діденко, Руслан Рогов, Валерій Калюжний, Володимир Барчук, Іван Сидоренко, Валерій Прядко.

Найбільш дискусійним на засіданні стало питання про внесення змін до Переліку природоохоронних заходів для фінансування з фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2018 році. Під час обговорення, депутати наголосили, що співфінансування по даним заходам з інших джерел  має становити не менше 30 % від загальної суми.

З врахування усіх пропозицій та доповнень, члени комісії підтримали реконструкцію існуючого неупорядкованого сміттєзвалища в місті Пирятин  під полігон твердих побутових відходів,  берегове укріплення нижнього ставка у Національному музеї-заповіднику ім. Гоголя у селі Гоголеве Шишацького району, озеленення території  навчального закладу  Білоцерківської сільської ради та придбання спецтехніки для Заворсклянської селищної ради.

Потому директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний проінформував про надходження екологічного податку до Фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області в 2018 році. Так, обласний бюджет поповнився на понад 45 млн грн., що майже  на 6 % більше від запланованого показника.

Загалом, на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування депутати розглянули 12 основних та 4 додаткових питання. Серед них: затвердження проекту зон санітарної охорони водозабору приватного акціонерного товариства «Фірма «Полтавпиво», надання у користування мисливських угідь на території Полтавського та Новосанжарського районів ТОВ «Фенікс–2017», а ТОВ «Мисливсько-рибальське господарство «Бугаївське»  – на території Глобинського району, звернення депутатів обласної ради Ніни Мацько, Петра Ворони, Володимира Ярошенка та інші.