Олександр Біленький: Обласна влада підтримає урядові ініціативи “Електронне малятко” та “Муніципальна няня”

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький на щотижневій апаратній нараді в облдержадміністрації, яка відбулася 4 березня. Засідання вів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Пісоцький.

У контексті питання про стан реалізації в області окремих законодавчих ініціатив Міністерства юстиції України, Олександр Біленький зауважив, що обласна влада готова підтримувати ініціативи Уряду в рамках реалізації пілотних проектів: “Електронне малятко”, “Муніципальна няня”, «Шлюб за добу», “Стоп насильству!” та інші.

–  Сучасне суспільство достатньо мобільне, прогресивне та інформаційне. Саме тому  вимагає нових ініціатив, без бюрократії та черг, які б покращили його життя. Впевнений, що ці проекти стануть у нагоді жителям області, адже спрямовані на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг, заощадження їхніх витрат,сказав Олександр Біленький.

Відповідно до порядку денного, на нараді також було розглянуто питання про організацію роботи в області щодо надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області.

Довідково: За даними Міністерства юстиції України, пакет сервісів під умовною назвою “Електронне малятко” – це державна реєстрація народження дитини та місця проживання, визначення походження малюка, батьки якого не перебувають у шлюбі, призначення допомоги при народженні, реєстрація малюка в електронній системі охорони здоров’я та в реєстрі платників податків, визначення належності дитини до громадянства України, присвоєння унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, видача посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.

У рамках пілотного проекту “Муніципальня няня” держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на сьогодні це 1626 гривень на місяць. У Міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків.