Депутати розглянули низку земельних питань

e-mail Друк PDF

24 квітня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У роботі комісії взяли участь перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, депутати обласної ради: Микола Андрієнко, Олександр Коросташов, Василь Стасовський, Володимир Цибенко,  Володимир Бобиль, Віктор Скочко, Ніна Мацько, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Про використання внутрішніх водойм та розвиток рибного господарства в Полтавській області поінформували директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов та начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Ігор Еренбург. Так, в області налічується 2722 водних об’єкта, з них 2331 придатні для риборозведення. На сьогодні 571 водний об’єкт знаходиться в оренді (ставки та водосховища).  В 2018 році до обласного бюджету було сплачено за оренду водних об’єктів тільки 692 тис грн., тоді як орендна плата за 1 га водного простору орієнтовно становить 464 грн.

У контексті даного питання депутати звернули увагу на необхідність забезпечення внесення орендарями плати за користування водними об’єктами.

Потому комісія розглянула стан виконання обласної цільової програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016-2025 роки»; дотримання порядку передачі, утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення; виправлення накладок земельних ділянок в Державному земельному кадастрі при їх передачі у комунальну власність.

Також депутатами було розглянуто низку проектів рішень чергової сесії    обласної ради. Зокрема, щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок ТОВ «Білагро», ПАТ «Білоцерківська агропромислова група», КП «Бірківське», КП Дейкалівської сільської ради «Світанок».