Члени робочої групи з вивчення питання фінансового стану ПОКП «Полтавафарм» розробили рекомендації стосовно виходу підприємства з кризи

e-mail Друк PDF

 

3 червня в ПОКП «Полтавафарм» відбулося підсумкове засідання робочої групи з вивчення фінансового стану цього підприємства та напрацювання рекомендацій щодо його виходу з кризового стану. Вела засідання голова робочої групи, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Людмила Овчаренко.

Окрім членів робочої групи, у засіданні взяли участь начальник управління майном обласної ради Сергій Сагайдачний, представник фірми-постачальника «БаДМ» Валентина Шаталова, керівники структурних підрозділів ПОКП «Полтавафарм».

Виконувач обов’язків директора Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм» Дмитро Майборода ознайомив присутніх із Планом стабілізації фінансового стану підприємства. Згідно з ним, вкрай необхідно отримати фінансову допомогу на суму 15 млн грн для поповнення обігових коштів та зростання товарообігу. Збільшення статутного фонду дозволить провести ремонт будівель, облаштувати пандуси в аптеках, придбати транспортні засоби і встановити персональні комп’ютери для відпуску пацієнтам ліків за рецептами.

Члени робочої групи ознайомилися з пропозиціями по оптимізації аптечної мережі підприємства. У районах, де ситуація найкритичніша, Дмитру Майбороді запропонували обговорити можливість співпраці з місцевою владою та керівниками потужних підприємств. В цілому, закриття певних аптечних закладів та зміна штатного розпису дозволять зменшити збитки підприємства до кінця року майже на 3 млн грн, місячна економія фонду заробітної плати складатиме близько 700 тис. грн.

Закриваючи засідання, голова робочої групи Людмила Овчаренко зазначила, що представлені антикризові заходи повинні допомогти зберегти підприємство «Полтавафарм» та його соціальну функцію – забезпечення рецептурними ліками хворих, особливо тих, які проживають у сільській місцевості.

– Дуже важливо зараз внести у порядок денний майбутньої сесії обласної ради питання щодо ПОКП «Полтавафарм», зокрема, надання невідкладної фінансової допомоги згідно з чинним законодавством. Для цього необхідно підготувати пакет документів, отримати відповідні погодження у Департаментах охорони здоров’я та фінансів облдержадміністрації. Зі свого боку, члени робочої групи готові підтримати колектив у скрутний для них час, – зазначила Людмила Овчаренко.