Євгеній Холод: Спилювання дерев лісосмуг на ділянках автомобільних доріг повинне бути раціональним та контрольованим

e-mail Друк PDF

19 червня в смт Котельва відбулося робоча нарада депутатів обласної ради. У ній взяли участь: перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати обласної ради Василь Красюк, Олександр Сірик, Олександр Коросташов, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, представники громадськості, журналісти.

Для того, щоб з’ясувати правомірність спилювання дерев лісосмуг на ділянках автомобільних доріг Котелевського району, учасники робочої наради виїхали на місце і оглянули вказані території. За словами першого заступника голови обласної ради Євгенія Холода, ситуація з випилюванням дерев лісосмуг непоодинока, і варто залучити до вирішення цієї проблеми правоохоронні органи, екологічну інспекцію та громадськість.

Ми всі є свідками того, що узбіччя доріг області вирубується і не зрозуміло для чого це робиться, з якою метою. Нам пояснюють, що це для збереження проїзної частини. Прикладом цього можуть бути звалені вітром дерева, натомість ми бачимо, що вирубуються дерева твердих порід: акації, дуби, які несуть цінність і є гарним матеріалом для опалення . На цьому заробляють непогані гроші, але справа не в тому. Дерева вирубуються, хорошу деревину забирають, а залишаються гілки на узбіччі. Мало того, що це неестетично, це ще й шкодить навколишньому середовищу, – зазначив Євгеній Холод.

Також члени робочої наради розглянули інші питання, що стосуються екології та раціонального природокористування. Зокрема, невирішеною залишається ситуація з фінансуванням Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні» Полтавської обласної ради та Комунальної установи природно-заповідного фонду регіонального ландшафтного парку «Диканський» Полтавської обласної ради. Цю ситуацію, за словами голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія, вдасться владнати вже найближчим часом.

Сьогодні варто дуже ґрунтовно та уважно підготувати документи на чергове пленарне засідання, щоб без збоїв проголосувати за фінансування цих парків і вирішити проблему із заборгованістю по виплаті заробітної плати, – зауважив Ігор Горжій.