Олександр Біленький: Бібліотечний простір повинен стати майданчиком для громадських ініціатив

e-mail Друк PDF

24 червня голова обласної ради Олександр Біленький взяв участь у нараді в облдержадміністрації, яку вів тимчасово виконувач обов’язки голови облдержадміністрації Олег Пругло. На початку засідання Олег Пругло та Олександр Біленький вручили державні нагороди з нагоди Дня державної служби.

Присутні заслухали виступ начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрія Тараненка про ситуацію, що склалася в пожежо-небезпечний період 2019 року в лісовому фонді області та завдання щодо попередження лісових пожеж на території області. Олександр Біленький поцікавився у керівника профільного управління щодо ситуації зі створенням у Полтавському районі вольєрного господарства ПАФ «Подоляка», адже справа набула великого резонансу, тому важливо з’ясувати, чи вдасться забезпечити прохід місцевим жителям на територію вольєру і чи немає інших обставин, які можуть штучно розхитувати ситуацію.

При розгляді питання про реалізацію в області Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України», голова обласної ради Олександр Біленький зазначив, що сам активно поповнює бібліотечні фонди, але сьогодні важливо, щоб бібліотеки були не лише культурно-освітніми центрами, а й і стали майданчиком для громадських ініціатив.

У нас іде всеукраїнський громадський бюджет, у нас є власний обласний бюджет участі, у нас пройшли екологічні ініціативи і розпочинаються шкільні бюджети участі. Тобто, оцей бібліотечний простір ми можемо використовувати для громадських ініціатив. Тут важливо, щоб самі працівники бібліотек навчалися, а потім агітували і займалися просвітницькою роботою,– зазначив Олександр Біленький.

Також учасники наради розглянули питання про стан забезпечення правопорядку під час проведення масових заходів за участю дітей, школярів та юнацтва, формування та підтримання позитивного психологічного мікроклімату в дитячому середовищі.