На Полтавщині поступово відновлюють зрошувальні системи

e-mail Друк PDF

Триває підготовка до пленарного засідання двадцять шостої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання. 4 липня під головуванням Валерія Капленка відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

У ньому взяли участь голова обласної ради Олександр Біленький, перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Роман Товстий, депутати обласної ради: Володимир Куцовол, Микола Андрієнко, Василь Стасовський, Володимир Цибенко, Володимир Бобиль, Віктор Скочко, Ніна Мацько, Михайло Бугрій, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Оксана Черкас, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, журналісти.

Депутати заслухали пропозиції Головного управління ДФС у Полтавській області щодо ухвалення проекту рішення «Про затвердження рекомендацій для обрахування мінімальної суми річного доходу, отриманого від самостійного обробітку одного гектара земельної ділянки (паю) на території Полтавської області». За словами заступника начальника управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Полтавській області Олексія Бритвіна, впровадження даних рекомендацій сприятиме збалансуванню економічного і соціального розвитку Полтавської області. В контексті даного питання члени засідання запропонували ГУ ДФС у Полтавській області доопрацювати дані пропозиції, надати додаткову інформацію і разом з цим звернули увагу на необхідності посилення роз’яснювальної роботи щодо своєчасної та прозорої сплати податків усіма учасниками аграрного ринку.

Про перспективи розвитку зрошувального землеробства на Полтавщині доповіли директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов і в.о. начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Наталія Кавіцька. В цілому, впродовж кількох останніх років в області спостерігається позитивна динаміка у використанні поливних систем і систем краплинного зрошення. Зокрема, вдалося відновити роботу Градизької зрошувальної системи у Глобинському районі (загальна площа 8188 га) та Карпівської зрошувальної системи у Кременчуцькому районі (загальна площа 3745 га). Роботи по відновленню зрошувальних систем тривають і далі.

Профільна комісія заслухала інформацію про стан виконання Стратегії розвитку Полтавської області на період до 2020 року в частині забезпечення розвитку сільських територій, затвердженої рішенням 26 позачергової сесії обласної ради 6 скликання від 16.01.2015 року. Як доповів заступник директора Департаменту – начальник управління розвитку підприємництва, торгівлі та регуляторної політики Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Михайло Бугрій, одним із важливих індикаторів оцінки виконання даної стратегії є показник щодо забезпечення території області генеральними планами та робота у сфері поводження з твердими побутовими відходами. Так, у 2018 році в області були затверджені нові генеральні плани для 123 населених пунктів і 78 детальних планів територій, проведено закупівлю спеціалізованої комунальної техніки та контейнерів для збирання твердих побутових відходів.

Також депутати рекомендували підтримати проект рішення «Про погодження клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок по сільськогосподарському ТОВ ім. Духова на території Веприцької сільської ради Гадяцького району Полтавської області», розглянули інші питання порядку денного.