Олександр Біленький: Вірю, що співпраця з «ПриватБанком», вищими навчальними закладами і установами, з якими сьогодні підписано меморандуми, буде успішною

e-mail Друк PDF

Про це заявив голова обласної ради, голова Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Олександр Біленький під час підписання меморандумів про співпрацю та партнерство між Асоціацією та установами і вищими навчальними закладами регіону, яке відбулося в Полтаві 29 липня.

Третій рік поспіль ми реалізуємо проект «Бюджет участі Полтавської області», дія якого поширюється на весь регіон. За цей час вже маємо 490 учасників і 102 переможця, проекти яких профінансовані із обласного та місцевих бюджетів у пропорції 50/50. А з цього року ми запроваджуємо ще й «Шкільний громадський бюджет». Ми хочемо навчити дітей, щоб входячи в доросле життя вони вміли приймати рішення і мали реалізовані проекти, – зазначив у вступному слові Олександр Біленький.

За його словами, на участь у конкурсі можуть подавати проекти школярі, а проекти-переможці будуть профінансовані з обласного бюджету.

Ми хочемо підтримати нову українську школу, модернізувати обладнання, на якому навчаються учні, – наголосив Олександр Біленький, додавши, що головна мета проекту – навчити дітей вірити у власні сили, і в те, що шлях від ідеї до реалізації не такий вже важкий і довгий.

Важливо забезпечити прозорий процес голосування. Саме тому ми будемо використовувати лише електронне голосування, без використання паперових бюлетенів, щоби виключити найменші можливості для накручування результатів, – зазначив Олександр Біленький.

У свою чергу, директор Головного регіонального управління АТ КБ «ПриватБанк» Олександр Цись запевнив, що банківська установа готова забезпечити прозорий і відкритий процес голосування.

Дуже правильне рішення вийти повністю в діджитал, тобто цифру, що унеможливить будь-яку корупційну складову при голосуванні. Всі наші потужності і канали готові надати майданчик «Приват-24», наші майданчики у терміналах для того, щоб кожен бажаючий зміг віддати свій голос за той чи інший проект, – зазначив Олександр Цись.

Він також розповів про ті програми фінансової грамотності серед населення, які успішно впроваджує «ПриватБанк».

Голова обласної ради Олександр Біленький разом із керівниками підписали меморандуми про співпрацю та партнерство між Асоціацією та Головним регіональним управлінням АТ КБ «ПриватБанк», Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка, Полтавським університетом економіки і торгівлі», Полтавським юридичним інститутом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського, Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавським обласним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Меморандуми стосуються, насамперед, просвітницької діяльності, допомоги в реалізації проектів, заснованих Полтавською обласною радою, зокрема «Шкільного громадського бюджету», – підсумував Олександр Біленький. – Вищі навчальні заклади через студентів та викладачів допоможуть нам в інформуванні населення про цей важливий соціальний проект та участь у ньому, «ПриватБанк» забезпечить проведення електронного голосування за проекти за допомогою картки Юніора. Дієву допомогу очікуємо від установ у питаннях розвитку громад, реалізації реформи децентралізації, підвищення професійної компетентності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад. Вірю, що співпраця Асоціації з «ПриватБанком», вищими навчальними закладами, установами, з якими сьогодні підписано меморандуми, буде успішною.