Примножити напрацювання попередників

e-mail Друк PDF

24 січня саме в такому контексті було побудовано роботу постійної комісії обласної ради шостого скликання з питань охорони здоров'я, засідання якої за участі заступника голови облдержадміністрації Олександра Коваля провів голова комісії Михайло Виноград.

Згідно із пріоритетами й методиками, визначеними обласною радою п’ятого скликання, та з врахуванням зауважень і пропозицій, висловлених Михайлом Виноградом, Олександром Ковалем, членами комісії Вячеславом Жданом, Катериною Орос, Онисієм Петращуком та Діонісієм Капліним, було проаналізовано звіти керівників 13 підприємств, установ і організацій, які знаходяться в оперативному керуванні Головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації, термін дії контрактів яких закінчується та погоджено нові індивідуальні строки їхнього продовження.

Схвалено й перелік та напрямки використання капітальних видатків, які пропонуються до фінансування в 2011 році за рахунок галузі "Охорона здоров'я". Зокрема, їхній кошторис на придбання обладнання складає 878 тисяч гривень.

Під таким же кутом зору опрацьовано репрезентовані начальником Головного управління

охорони здоров'я облдержадміністрації Віктором Лисаком заходи з реформування очолюваної ним регіональної галузі. Це, зокрема, розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги, впровадження принципу «гроші ходять за пацієнтом», створення госпітальних округів тощо. Відповідний план-графік розрахований до 2014 року.

 

Жорсткій критиці у ході засідання було піддано відповідальних виконавців Рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я від 15.10.2010 року : "Про завершення будівництва другої черги обласного протитуберкульозного диспансеру (господарського корпусу)". Зокрема, управління капітального будівництва облдержадміністрації зобов’язано у місячний термін надолужити згаяний час й усунути всі констатовані депутатами недоліки, з тим, аби започаткована добра справа з довгобуду нарешті перетворилася на ефективно працюючий медзаклад.

Окремим важливим напрямком розвитку якісного медичного обслуговування населення є забезпечення доступу до якісних та приязних за ціною лікарських виробів. Відтак, саме в цьому сенсі члени комісії заслухали та взяли до відома звіт  в. о. директора ПОКП "Полтавафарм"         Миколи Клюса про підсумки діяльності очолюваної ним структури за 2010 рік, проблеми та плани на 2011 рік.

Як наголосив Михайло Виноград, сьогодні на селі у відповідній сфері окрім "Полтавафарм" ніхто працювати не буде, а Олександр Коваль визнав за першочергове завдання  - вирівнювання цін по всій названій аптечній мережі.

За підсумками засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я ухвалено тематичні протокольні доручення та рекомендації.