Засідання комісії

e-mail Друк PDF

25 березня під головуванням Олександра Залужного відбулося засідання постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. У роботі комісії взяв участь заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Депутати розглянули проекти сесійного рішення про надання гірничого відводу приватному підприємству "Будзабезпечення" для розробки Новоселівського родовища піску на території Полтавського району, товариству з обмеженою відповідальністю "Новоаврамівський цегельний завод" для розробки Новоаврамівського родовища суглинків на території Хорольського району, товариству з обмеженою відповідальністю "Солошинський гранітний кар'єр" для розробки Солошинського родовища гранітів на території Кобеляцького району, відкритому акціонерному товариству "Полтавтрансбуд" для розробки Новоселівського-ІІ родовища піску на території Полтавського району.

Члени постійної комісії підтримали винесення даних питань на розгляд сесії при умові уточнення в договорах про співробітництво і взаємодопомогу між територіальними громадами та підприємствами сум матеріальної допомоги на економічний та соціальний розвиток територій, де плануються розробки родовищ корисних копалин. Відкритому акціонерному товариству "Полтавтрансбуд" рекомендовано збільшити частку інвестування на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури с. Новоселівка Полтавського району. Володимир Марченко запропонував в подальшому, при розгляданні подібних питань, запрошувати на засідання постійної комісії голів територіальних громад для більш детального вивчення питання, щодо розміру необхідної матеріальної допомоги.

Депутати також підтримали проект звернення постійної комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр до Верховної Ради України щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України про зарахування 10 відсотків рентної плати за нафту, природний газ та газовий конденсат в місцеві бюджети до бюджетів розвитку регіонів, на території яких знаходяться виробничі потужності з видобутку вуглеводнів.