На порядку денному – питання освіти та культури

e-mail Друк PDF

23 червня під головуванням Сергія Шевчука відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури.

У роботі комісії взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, освітянських закладів, представники громадськості, журналісти.

Комісія розглянула управлінську діяльність директора Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Надії Чернобель, директора Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Євгена Похна, директора Полтавського обласного дитячого оздоровчого табору «Маяк» Людмили Сердюк, директора Михайлівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Диканського району Федора Оніпка – та погодила продовження з цими керівниками суб’єктів господарювання спільної власності територіальних громад області термін дії трудових контрактів.

Комісія взяла до відома інформацію управління майном обласної ради про укладення контрактів з керівниками суб'єктів господарювання спільної власності територіальних громад області, які пройшли конкурсний відбір.

У контексті питання про Програму розвитку галузі культури Полтавської області, яке доповів начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій, комісія рекомендувала звернутися до голови облдержадміністрації Валерія Головка з проханням прискорити процес підготовки проекту обласної Програми розвитку культури, за допомогою якої очікуються вирішити актуальні питання галузі.

У порядку контролю голова комісії Сергій Шевчук, депутати Петро Ворона, Валерій Прядко, Валентина Крутько, Олександр Путря заслухали та взяли до відома інформацію директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олени Харченко про стан виконання Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки. В числі досягнень виконавців Програми було названо організацію та проведення обласного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької гри військово-патріотичної гри «Сокіл», («Джура»), створення на базі обласного дитячого оздоровчого табору «Маяк у селі Головач Полтавського району військово-патріотичного табору, запровадження обласної військово-патріотичної гри «Петлюрівський вишкіл», обласних конкурсів серед закладів освіти на кращу матеріальну базу військо-патріотичного та фізичного виховання, кращий захід з національно-патріотичного виховання. Втім, є й проблеми. Перш за все, відсутність спеціальної військової освіти у вчителів предмету «Захист Вітчизни». За словами Олени Харченко, з 477 вчителів цього предмету військову освіту мають лише 36, у бойових діях брали участь 14 учителів. Потребують якнайшвидшого вирішення також питання придбання навчальної зброї, обладнання у навчальних закладах кімнат для її зберігання.

Депутати підтримали звернення голови Полтавського обласного об'єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Миколи Кульчинського щодо проведення в області низки заходів із вшанування пам’яті нашого земляка, видатного державного та громадсько-політичного діяча Симона Петлюри. Наразі Департаменту освіти і науки та управлінню культури облдержадміністрації рекомендовано розглянути ініціативи «Просвіти» та сприяти їхній реалізації. Комісія рекомендувала голові обласної ради Олександру Біленькому звернутися до Полтавського міського голови Олександра Мамая з пропозицією про виділення на території міста Полтави земельної ділянки для встановлення пам’ятника Симону Петлюрі.

Стурбованість у депутатів викликала інформація голови Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Полтавської області Миколи Шевнікова про прийняте на законодавчому рівні рішення щодо фінансування з 1 січня 2018 року технікумів і коледжів за рахунок місцевих (обласних) бюджетів. На сьогодні в області функціонують 19 таких закладів. Оскільки їх фінансування є непід’ємним для обласного бюджету, комісія рекомендувала Департаменту освіти і науки облдержадміністрації підготувати проект Звернення обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно збереження фінансування технікумів і коледжів з державного бюджету та внести відповідний проект рішення на розгляд чергової сесії обласної ради.

У ході засідання комісія також розглянула й інші питання, зокрема: про ефективне використання державного майна та врегулювання орендного користування приміщеннями державного та комунального майна з боку навчальних закладів усіх форм власності та щодо діяльності та розвитку приватних середніх та дошкільних закладів освіти; звернення Полтавської міської ради щодо включення Державного навчального закладу «Полтавський центр професійно-технічної освіти» до мережі розпорядників і одержувачів коштів обласного бюджету на 2017 рік; звернення Диканської районної державної адміністрації щодо виділення з обласного бюджету коштів для продовження капітального ремонту приміщення галереї ім. М.К. Башкирцевої Диканського історико-краєзнавчого музею ім. Д.М. Гармаша; про результати проведення державного фінансового аудиту Полтавського академічного обласного театру ляльок за період діяльності з 01.01.2014 по 31.01.2017; про перерозподіл видатків по Дитячому оздоровчому центру санаторного типу «Миргородський»; про потребу в додаткових коштах для Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації; про перейменування Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 2 І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради про затвердження Положення про щорічний конкурс студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» у новій редакції.

Знайшло розуміння та підтримку у депутатів звернення громадських активістів щодо неприпустимості рішення Міністерства культури України про позбавлення історичних будівель Кадетського корпусу, Дворянського зібрання, Губернського земства (тепер Краєзнавчого музею імені Василя Кричевського) статусу пам’яток архітектури державного значення. Такий підхід, на думку громадських активістів та депутатів, зумовить руйнацію та зникнення цих унікальних будівель. Наразі вирішено звернутися з рекомендацією до голови обласної ради та голови облдержадміністрації про створення робочої групи для вивчення проблеми, внесення питання на розгляд чергової сесії обласної ради. Комісія також сподівається отримати дієву допомогу у цьому питанні й від народних депутатів України від Полтавської області.

Також комісія підтримала спільну пропозицію громадських організацій учасників АТО про проведення у місті Полтаві у вересні етнофестивалю «Зберемося разом» та рекомендувала управлінню культури облдержадміністрації забезпечити фінансування частини видатків на проведення цього культурно-мистецького заходу.

Насамкінець депутати проаналізували потребу в додаткових коштах Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Майже всі пропозиції департаменту комісією були підтримані, окрім виділення коштів на придбання цифрових навчальних комплексів «Ейнштейн».