Верховна Рада України віднесла смт. Решетилівка до міст районного значення Полтавської області

e-mail Друк PDF

7 листопада Верховна Рада України ухвалила постанову № 6550 «Про віднесення селища міського типу Решетилівка Решетилівського району Полтавської області до категорії міст районного значення»."За" проголосували 226 народних депутатів із 300, зареєстрованих в сесійній залі.

Доповідаючи з трибуни, народний депутат України Андрій Река повідомив, що  Комітет  Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримав подання Полтавської обласної ради про віднесення селища міського типу Решетилівка до міст районного значення Полтавської області.

У свою чергу, народний депутат України Олег Кулініч зазначив, що Решетилівка на сьогодні є одним із центрів української національної культури, її вишивка білим по-білому відома не тільки в Україні, а й в цілому світі.  Разом з тим, у селищі працює ряд потужних промислових підприємств.

Підтримав проект постанови також народний депутат України Олег Ляшко.

В пояснювальній записці до проекту постанови зазначено, що селище міського типу Решетилівка є адміністративним, промисловим і культурним центром Решетилівського району Полтавської області та розташоване на відстані 40 км від обласного центру міста Полтава. На сьогоднішній день в селищі міського типу проживає понад 9000 мешканців. Йшлося також про об’єкти соціальної сфери селища міського типу.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, на своїй сторінці у Facebook, подякував народним депутатам України за підтримку законопроекту:

– А тепер вже офіційно Решетилівка – місто! Щойно, Верховна Рада України прийняла це рішення! Дякую нашим землякам – Артуру Герасимову за опіку цим питанням, Андрію Реці, який доповідав з трибуни і щиро вболівав, хоча сам з Нових Санжар! Олегу Кулінічу за підтримку і всіх парламентарів, які проголосували за відповідну Постанову! Ми це зробили! – написав Олександр Біленький.

Постанова набуде чинності після її підписання головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм.