Олександр Біленький презентував результати Бюджету участі Полтавської області 2017 року

e-mail Друк PDF

15 лютого голова обласної ради Олександр Біленький взяв участь у Першому регіональному Форумі «Бюджет участі Полтавської області: здобутки та нові виклики».

Відкриваючи Форум, Олександр Біленький зазначив: «Сьогодні – визначний день для всіх нас, адже вперше в Україні та навіть в Європі реалізовано такий масштабний проект – бюджет участі. Спільними зусиллями ми успішно почали реалізацію нашої основної мети – розвитку партнерських відносин між територіальними громадами та облрадою, залучення мешканців Полтавської області до участі в бюджетному процесі».

За його словами, обласна рада в 2018 році планує збільшити фінансування проекту. При цьому вкрай важливо,  щоб цей проект залишався цікавим для людей, які хочуть реалізовувати свої ініціативи.

У рамках заходу, відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво між Полтавською обласною радою та Фондом Східна Європа.  Від обласної ради документ підписав Олександр Біленький, від Фонду Східної Європи –  Віктор Лях.

«Сьогоднішній Форум продемонстрував активність громадян Полтавщини у бажанні покращити своє життя завдяки впровадженню ініціатив у рамках обласної програми Бюджету участі. Фонд Східна Європа і надалі буде підтримувати ініціативи обласної ради, надаючи сервіси, нові інструменти та продукти, експертизу для впровадження таких ініціатив», - наголосив Президент Фонду Східна Європа  Віктор Лях під час підписання меморандуму.

Окрім цього, Олександр Біленький презентував результати  Бюджету участі Полтавської області 2017 року, нагородив переможців і учасників проекту пам’ятними подарунками та сертифікатами.

Довідково:

Полтавська обласна рада реалізувала у 2017 році проект «Бюджет участі» –  першої в Україні та Європі програми, дія якої поширилася на цілий регіон.

Всього до обласної ради жителі області подали 217 проектів, з яких 189 відповідали вимогам

Положення та були допущені до електронного та паперового голосування. За ці проекти, під час онлайн та офлайн голосування, яке тривало з  14 по 30 вересня, проголосували 54 539 осіб. Переможцями стали 42 проекти з 15 районів (27 проектів – від сільських рад, 8 – від ОТГ, 7 – від селищ, 3 – від жителів міст районного значення). Найбільш активними були жителі Решетилівського (21 поданий проект) та Гадяцького районів (20 поданих проектів).

Для реалізації проектів-переможців у 2018 році з обласного бюджету буде виділено 2 мільйони гривень.

Форум відбувся за підтримки Фонду Східна Європа, Фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ, Центру розвитку місцевого самоврядування.