Олександр Біленький: Ми започатковуємо на Полтавщині проект «Smart-регіон»

e-mail Друк PDF

Про це голова Полтавської облради Олександр Біленький заявив під час відкриття Полтавського форуму громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина».

«Впевнений, що нинішній форум стане початком реалізації цілого ряду інноваційних проектів.  Головна ідея Smart-регіону – створення єдиної точки доступу для будь-якого користувача до ресурсів, де можна отримати інформацію про Полтавську область, актуальні проекти, які реалізуються в громадах, замовити ті чи інші соціальні послуги та ін. Наше завдання – відібрати найбільш цікаві ідеї, які можуть бути інтегровані до єдиного проекту. Долучитися до проекту може будь-яка громада Полтавщини. Переконаний, що кожен керівник органу місцевого самоврядування прийме для себе відповідне рішення», - сказав голова Полтавської обласної ради.

В заході також беруть учать голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, керівник Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель, радник Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування В’ячеслав Толкованов,  експерти та представники органів місцевого самоврядування.

У рамках форуму передбачаються три секції. На першій – презентують досвід Полтавської області в реалізації проектів місцевого та регіонального розвитку, зокрема  ознайомлять з основними завданнями та перевагами  проекту «Smart громада», веб-ресурсу «Енергосервіс: облік, контроль, економія», розглянуть ресурсне забезпечення реалізації проектів територіальних громад. У другій частині експерти зможуть обговорити досвід організації навчання для службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, а під час третьої – фахівці проаналізують кращі практики щодо реалізації проектів співробітництва територіальних громад. Під час загальної дискусії учасники форуму розглянуть впровадження нових інформаційних технологій в діяльності органів місцевого самоврядування.

Довідково: Полтавський форум громад та органів місцевого самоврядування «Smart Полтавщина» відбувається за сприяння Полтавської обласної ради, Полтавської облдержадміністрації, Проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Реформа управління на сході України», Полтавської обласної Асоціації органів місцевого самоврядування, Агенції інноваційного, сталого розвитку та ресурсоефективності, Центру сприяння співробітництва територіальних громад.